O vítězi turnaje rozhodl poslední zápas

V sobotu 23. ledna se na hokejbalovém hřišti Základní školy Polabiny 1 uskutečnil dlouho plánovaný turnaj v hokejbale. Pět zúčastněných družstev se začalo v areálu školy scházet po deváté hodině ranní a vzhledem k velmi hustému sněžení odstartovalo vyhrnování hřiště.

Po domluvě s rozhodčími bylo kolbiště uznáno za způsobilé zhruba třicet minut po desáté a nic tak nebránilo slavnostnímu zahájení turnaje, kterého se zhostil Aleš Javůrek, bývalý moderátor domácích utkání našich extraligových hokejistů. Úvodní buly turnaje pardubických fanoušků bylo vhozeno v 11:00 a při hracím systému 2 x 10 minut hrubého času zápasy, ukončené remízou, pokračovaly až do odpoledních hodin.

Při účasti pěti týmů bylo odehráno celkem deset zápasů, tedy každý s každým, přičemž o celkovém vítězi turnaje rozhodl až nejposlednější možný zápas mezi Dynamo FANS a Ultras Pardubice. V něm zvítězili „domácí“ a po zásluze si tak s celkovým ziskem sedmi bodů odnesli putovní pohár a čtyřiadvacet kusů ledově vychlazeného piva.

O zlatavý mok nebyli ochuzeni ani další účastníci turnaje, na které se při nakupování cen taktéž myslelo. Celý turnaj doprovázelo husté sněžení a hřiště tedy spíše připomínalo zasněžené kluziště, ale i přesto se celodenní klání podařilo na výbornou.

Děkujeme všem přihlášeným týmům i dorazivším divákům a dalším, kteří měli co do činění s organizací turnaje, a těšíme se na příští ročník! 🙂